وبلاگ

افرادی که در حال خواندن وبلاگ شما هستند ممکن است به محتوای شما علاقه مند باشند. بنابراین بهتر است این روش را نیز امتحان کنید و از آنها بپرسید که آیا علاقه دارند از طریق ایمیل در خبرنامه وبلاگ شما عضو شوند یا خیر؟

Call to action هایی برای مشترکین خود ایجاد کنید و آن را به طور مستقیم در داخل هر کدام از پُست های وبلاگ خود بگنجانید. البته این موارد نباید جایگزین CTA تولید کننده بازدیدکننده در وبلاگ شود. در عوض، شما می توانید به سادگی این موارد را در پُست های خود به عنوان CTA ثانویه و به طور مستقیم زیر فراخوان هایی که منجر به تولید بازدیدکننده می شوند، قرار دهید.

در ادامه با نمونه ای از CTA که در پایین پُست قرار دارد آشنا می شوید:

اهمیت قرار دادن CTA خبرنامه در وبلاگ

چرا این فراخوان ها بهتر است به جای سایدبار در پایین پُست قرار گیرد؟ این موضوع را در بخش بعدی مورد بحث قرار خواهیم داد.

 

به دنبال افزایش فروش چندبرابری هستید؟

ما به شما کمک می‌کنیم با تبلیغات گوگل و کمترین هزینه در رتبه‌های اول گوگل قرار بگیرید.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
تبلیغات گوگل ادز
051-37600870

 

صفحه اصلی سایت

اگر افزایش تعداد مشترکین سایت یکی از اهداف بزرگ شماست، اضافه کردن CTA به صفحه اصلی را در یک دوره زمانی خاص مد نظر داشته باشید. اگر بتوانید این CTA ها را هوشمندانه طراحی کنید، می تواند به عنوان یک بنر کوچک نشان داده شود که در عرض صفحه اصلی سایت بین دو ماژول دیگر اجرا می شود.

اگر CTA شما هوشمند نیست، می توانید آن را بسته به اهدافی که دارید در موقعیت های متفاوت قرار دهید. آیا افزایش تعداد مشترکین جزو اهداف اصلی شماست؟ اگر چنین است سعی کنید آن را جایی قرار دهید که بیشتر به چشم بیاید. به شکل زیر توجه کنید:

قرار دادن Call To Action در صفحه اصلی سایت برای خبرنامه

اگر افزایش تعداد اعضای خبرنامه جزو اهداف اصلی شما نیست می توانید آن را در فوتر سایت خود قرار دهید. کاری که سایت Lynton Web انجام داده است:

CTA عضویت در خبرنامه در فوتر وبسایت

صفحه تماس با ما

برای بیشتر سایت ها، صفحه تماس با ما یکی از صفحات پربازدید در سایت است. البته برخی از افراد این موضوع را نادیده می گیرند و از آن در تولید بازدیدکننده استفاده نمی کنند. اضافه کردن فرم های انتخابی در این صفحه می تواند تعداد زیادی از بازدید کنندگان را به مشترکین با ارزش تبدیل کند. به عنوان مثال سایت Backlinko گزارش کرده است که صفحه تماس با ما در سایت آنها با نرخ 5.81% بازدید کننده را به مشترکین تبدیل کرده است:

 

قرار دادن CTA در صفحه تماس با ما

فراخوان ها را جایی قرار دهید که افراد به آن توجه می کنند

زمانی که به سایت خود نگاه می کنید به این موضوع توجه داشته باشید که پر کردن فرم های CTA ممکن است برای برخی از افراد گیج کننده باشد. به خاطر داشته باشید که هر چقدر این موارد مزاحم و سردرگم کننده باشد، کاربران کمتر در سایت تعامل خواهند داشت.

به عنوان مثال، اگر در سایت خود سایدباری دارید، باید به این موضوع فکر کنید که این مورد چگونه می تواند بر روی نرخ تبدیل تاثیرگذار باشد. تجربه کاربری چه طور؟ بازاریابان شرکت های مختلف گزارش کرده اند که سایدبار در وبلاگ برای خوانندگان یک مزاحمت بزرگ است.

به عنوان مثال مدیران سایت IMPACT با حذف سایدبار از وبلاگ، افزایش 71% در نرخ تبدیل را تجربه کردند. شکل زیر نشان دهنده ظاهر سایت قبل از انجام تغییرات است. توجه داشته باشید که CTA در سایدبار سمت راست قرار دارد که با پیکان قرمز نشان داده شده است:

خذف خبرنامه پیامکی از سایدبار سایت

آنها سایدبار را حذف کردند و CTA خود را زیر تصاویر اصلی گذاشتند:

قرار دادن باکس عضویت در خبرنامه

بیشتر سایت ها نیز تجربه یکسانی دارند. عناصری که در سایدبار قرار داده می شود تاثیر خوبی بر روی تجربه کاربری نخواهد داشت. زمانی که سایدبار حذف می شود، می توان CTA را به صورت هوشمندانه در پایین پُست های وبلاگ قرار داد. همچنین امکان قرار دادن این موارد در هدر وبلاگ نیز وجود دارد که با اسکرول کردن کاربر در میان پست ها نشان داده می شود:

قرار دادن دکمه عضویت در خبرنامه در هدر وبلاگ

در میان شرکت های بزرگ، گوگل یکی از نمونه های عالی در این زمینه است. گوگل نیز سایدبار خود را سال 2016 حذف کرد و از این طریق توانست تجربه کاربری را بهبود ببخشد. اگر شما نیز در وبلاگ یا سایت خود سایدبار دارید، ممکن است بخواهید نرخ تبدیل و تجربه کاربری خود را امتحان کنید. اما چیزی که ما دریافته ایم این است که حذف سایدبار می تواند تجربه کاربری را بهبود ببخشد، تجربه موبایلی را با طراحی و کاهش زمان بارگذاری، بهتر کند.

همانطور که می دانید گوگل ارزش زیادی برای سرعت بارگذاری صفحات سایت قائل است. بنابراین حذف کردن سایدبار و سایر عناصر در سایت می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی رتبه بندی سایت و ترافیک طبیعی آن داشته باشد.

از طریق ایمیل دوره آموزشی برگزار کنید

اگرچه کتاب های الکترونیکی، مقاله های گزارشی و سایر محتوایی که بازدید کننده جذب می کنند می توانند نقش موثری در بازاریابی داخلی داشته باشد اما واقعیت این است که انواع خاصی از محتوا، در این زمینه بسیار با ارزش تر از بقیه موارد خواهند بود.

به این موضوع خوب فکر کنید. آیا یک کتاب الکترونیکی رایگان با دوره های آموزشی مهم به همراه مدارک معتبر قابل مقایسه خواهد بود؟ مطمئناً چنین نیست. ارزش یک دوره آموزشی بسیار بالاتر از یک کتاب الکترونیکی رایگان است. علاوه بر این با آموزش مشتریان، می توانید روابطی را با آنها ایجاد کنید که بسیار قابل اعتماد و موثر است و آنها را به تعامل با شما تشویق می کند.

کاگان بعد از اینکه متوجه شد یکی از دوستانش با استفاده از این روش توانسته است 30000 مشترک جدید به دست آورد، تصمیم گرفت با ایجاد دوره آموزشی 12 هفته ای این کار را امتحان کنید. CTA ای که طراحی کرده بود شبیه شکل زیر است:

برگزاری کلاس های آموزشی از طریق ایمیل

البته ایجاد یک دوره آموزشی از طریق ایمیل نیازمند صرف زمان و منابع بسیاری است. برای اینکه بتوانید موارد با ارزشی در اختیار  مشترکین خود قرار دهید باید سعی کنید دوره آموزشی را با کیفیت تر طراحی کنید. این موضوع بدین معناست که از طراحی زیبا و تجربه کاربری بدون نقص استفاده کنید و هر کدام از ایمیل ها را برای مشترکین خود با اهمیت سازید.

ممکن است برای انجام تمامی این موارد به یک فریلنسر نیاز داشته باشید. خبر خوب این است که در مورد محتوا، نیازی ندارید کار را از همان ابتدا شروع کنید. شما می توانید محتوای خود را از محتواهایی که در حال حاضر دارید تهیه کنید. البته نیاز به انجام تغییر در این محتوا خواهید داشت.

با استفاده از این روش، مشترکین با کیفیتی به دست می آورید. همچنین اضافه کردن جنبه "زمان محدود" به این دوره آموزشی یک روش عالی برای تشویق کاربران است تا در سایت شما ثبت نام کنند. تنها باید مطمئن شوید که از قبل، دوره آموزشی خود را تبلیغ کرده اید. شما می توانید تبلیغات خود را در رسانه های اجتماعی قرار دهید.

با لحن خوب و زیبا درخواست کنید

شما می توانید توجه افراد را با متون جذاب و زیبا به سایت خود جلب کنید. اگر لحن و متن شما خوب نباشد مطمئن باشید که مشترکین خود را از دست خواهید داد. حتماً شما هم با CTA هایی مواجه بوده اید که احساس خوبی در شما ایجاد نکرده است. در حقیقت، در بیشتر مواقع اینگونه موارد باعث می شود بازدید کننده، سایت را به سرعت ترک کند. به مثال های زیر توجه کنید:

  • بله، من می خواهم در هزینه های خود صرفه جویی کنم/نه من پول کافی دارم.
  • بله، دوست دارم به روزرسانی مورد نیاز را دریافت کنم/نه دوست ندارم این اتفاق بیفتد.
  • بله،دوست دارم وزن کم کنم/نه متشکرم من اندام خوبی دارم.

شما باید بدانید که موقعیت متعادل برای کسب وکار شما دقیقاً کجاست که البته این موضوع به برند شما بستگی دارد. در برخی از کسب وکارها به کار بردن جملات خنده دار و بامزه باعث آزار بازدید کننده نمی شود. البته همانطور که گفتیم این موضوع به نوع کسب وکار شما بستگی دارد.

در خواست از کاربران برای عضویت در خبرنامه

در متونی که به کار می برید خلاق باشید و سعی کنید جمله بندی های متفاوتی را امتحان کنید تا تاثیر آن را بر روی نرخ تبدیل بفهمید. با لحن زیبا و خوب از آن ها درخواست کنید. افرادی که تازه وارد سایت شما شده اند ممکن است با برند شما آگاهی نداشته باشند، پس در انتخاب جملات و کلمات هوشمندانه رفتار کنید.

از کاربران برای عضویت در خبرنامه درخواست کنیدTuesday, December 22, 2020

« بازگشت